Drodzy KSM-owicze! Rozpoczynamy szczególny, piękny i jakże nam wszystkim potrzebny czas, jakim jest Wielki Post.

Moi drodzy, istotą Wielkiego Postu nie jest podejmowanie wyrzeczeń dla wyrzeczeń, istotą nie jest umartwianie naszych ciał za wszelka cenę… Istotą i celem Wielkiego Postu jest to, byśmy byli po prostu lepsi, byśmy bardziej słuchali Boga i czynili Jego wolę, a unikali zła.

Moi drodzy, w dzisiejszym świecie docierają do nas praktycznie każdego dnia miliony słów. Wiele z nich to słoma, wiele słów niesie kłamstwo i zniszczenie. Uczeń Jezusa nie może pozwolić sobie na to, by słowo Boże utonęło w zalewie informacji, które do niczego tak naprawdę nie są potrzebne. Trzeba nam się nieustannie zdumiewać słowem Boga. To zadanie na całe życie. Jednak by zdumiewać się Bożym Słowem, trzeba PO NIE SIĘGAĆ. Wielki Post to taki czas byśmy potrafili i chcieli trochę zwolnić w naszym codziennym zabieganiu, zwolnić i wsłuchać się, wczytać się w to, co Bóg ma nam do powiedzenia.

Zachęcam Was z całego serca, byście w tym szczególnym okresie liturgicznym znaleźli czas na udział w nabożeństwach pasyjnych: w Gorzkich Żalach oraz w Drodze Krzyżowej. Jestem pewien, że w ten sposób lepiej wykorzystamy czas Wielkiego Postu.

40 rozpoczynających się dni skłania nas zawsze do intensywniejszej i żarliwszej modlitwy. W ostatni weekend lutego będzie miało miejsce ważne wydarzenie dla całego naszego Stowarzyszenia. W sobotę, 24 lutego odbędzie się, podobnie jak przed 80 laty, Zlot KSM w Częstochowie, podczas którego zawierzymy KSM Matce Bożej Częstochowskiej. Bardzo się cieszę, że nasza diecezja będzie miała na tym ogólnopolskim spotkaniu swoją reprezentację. Proszę Was wszystkich o modlitwę w intencji naszego Stowarzyszenia i jego przyszłości, byśmy budowali na mocnym fundamencie Boga i przez to przyczyniali się do formowania wielu pokoleń młodych ludzi. To Wy jesteście przyszłością Kościoła i Polski.

Znana piosenkarka nieukrywająca swojej wiary, Natalia Niemen, powiedziała ostatnio bardzo piękne i ważne słowa:

I pamiętajcie, człowiek bez Jezusa Chrystusa w sercu zawsze będzie na straconej pozycji. Chrystusa w sercu wam życzę.

Niech Chrystus trwa w naszych sercach! Owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

Z KSM-owym GOTÓW!