Zaczyna się Adwent – szczególny czas oczekiwania. Jest to dobry okres na zatrzymanie się na chwilę wśród natłoku obowiązków i zastanowienie się nad fundamentalną sprawą…


Liturgia Słowa – 03.12.2017
I niedziela Adwentu

przejdź do czytań

Mk 13,33-37
Jezus powiedział do swoich uczniów: Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!

Komentarz

W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, że życie doczesne nie jest wieczne i powinniśmy być gotowi na Jego przyjście. Porównuje ten stan oczekiwania do czuwania sług na powrót pana do domu. Nie znają oni dnia, nie znają godziny Jego przyjścia, ale to nie znaczy, że mogą oni zaniedbać swoje obowiązki. Tak samo jest z nami – musimy czuwać na przyjście naszego Pana. Ale co oznacza to „czuwanie”? Przede wszystkim powinniśmy mieć słuchające serce. Jeśli słuchamy i przyjmujemy to, co Chrystus do nas mówi, będziemy żyć zgodnie z Jego przykazaniami i zadbamy o czystość naszego serca.

Zadanie

Zaczyna się Adwent – szczególny czas oczekiwania. Jest to dobry okres na zatrzymanie się na chwilę wśród natłoku obowiązków i zastanowienie się nad fundamentalną sprawą – czy jestem gotowy/gotowa na spotkanie z Bogiem? Nie za miesiąc, rok czy kilka lat, ale właśnie teraz.

Zadbaj o swoją gotowość! Czuwaj na modlitwie, słuchaj Słowa Bożego i nie zwlekaj z przystąpieniem do sakramentu pokuty i pojednania.